KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688336

nr 1468 8336

Bernhard Oscarsson

(1894-1977), Sverige

Oljemålning, Nybroviken. Signerad. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 44x52 cm

Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.400 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 19:25:32

Bernhard Oscarsson

Läs mer om Bernhard Oscarsson